AMP چیست و تاثیر آن در سئو

AMP

AMP چیست و تاثیر آن در سئو

AMP چیست و چه کاری انجام می دهد؟

AMP مخفف شد ه عبارت Accelerated Mobile Page  است که به معنای شتاب دهنده صفحات تلفن همراه می باشد(این عبارت در فارسی <صمپ> مخفف شده است). ای ام پی باعث بالا رفتن سرعت بارگذاری صفحات وب سایت در موبایل و گوشی های هوشمند می شود.

ای ام پی پروژه ی ارائه شده از سمت گوگل و توییتر است و یک فریم ورک و متن باز است.این ابزار امکان ایجاد صفحات HTML  با حجم بسیار پایین  را به برنامه نویسان می دهد.در این نسخه از صفحات وب، نمی توان از همه تگ ها استفاده کرد.

تنها استفاده از تگ های خاصی از HTML مجاز است و فقط از کدهای ساده و پر کاربرد CSS می توان استفاده کرد.همچنین نیز از کد های جاوا اسکریپ در همه جای صفحات نمی توان استفاده کرد.

در واقع می توان گفت که شتاب دهنده صفحات تلفن همراه از یک سری کدهایی که پر کاربرد هستند و حجم پایینی دارند اجازه استفاده را می دهد و کدهای CSS صفحه را نادیده می گیرد تا حجم صفحات افزایش پیدا نکند و دیگر تگ هایی که باعث افزایش حجم صفحه وب سایت می شوند را به عنوان تگ های غیر مجاز درنظر می گیرد.

به طور کلی در AMP استفاده از کدهایی که باعث افزایش حجم میشود غیر مجاز است. با انجام این کار صفحات تولید شده به سرعت در گوشی های موبایل بارگذاری می شود.

 

 

AMP در سال 2018 بازاریابی دیجیتال خود را انجام خواهد داد

 

آیا شما باید در سال 2018 سایت خود را AMP کنید؟

این یک سوال در ذهن بسیاری از توسعه دهندگان است. برای پاسخ به آن، این پست به بررسی موارد و نمونه هایی از نتایج شرکت های مختلف با شتاب دهنده صفحات تلفن همراه

می پردازد.

اگر شما با صفحات سریع موبایل آشنا هستید، این یک پروژه منبع باز است که با هدف اجازه دادن به محتوای وب سایت تلفن همراه تقریبا بلافاصله ارائه می شود. این ابتکار عمل که گوگل را به عنوان حامی مالی انجام می دهد، اما این برنامه ای نیست که متعلق به گوگل است و همچنین توسط Bing، Baidu، توییتر، Pinterest و بسیاری از احزاب دیگر پشتیبانی می شود.

 

زمینه اولیه AMP

از زمان آغاز شتاب دهنده صفحات تلفن همراه در سال 2015،  راه زیادی طی کرده است. هنگامی که اولین بار  AMP در صحنه پخش شد، روی سایت های رسانه ای تمرکز کرده بود.

دلیل اینکه این نوع از توسعه دهندگان می خواستند در AMP شركت كنند، واضح بود: سایت های موبایل خود را بسیار سریع تر می كردند، و Google از طریق Top Stories news carousel در معرض دید گسترده ای قرار می گرفت.

در حقیقت، اگر صفحه شما در AMP اجرا شود، شما فقط می توانید Top Stories news carousel  را در تلفن همراه دریافت کنید و AMP یک تحول بزرگ برای سایت های خبری است. اما اگر شما یک سایت خبری نیستید،

چه چیزی در آن برای شما دارد؟

ساده ست: ارائه تجربه بهتر کاربران آنلاین می تواند به معیارهای مثبت وب سایت و درآمد بیشتر منجر شود.

شما می دانید که وب سایت هایی که سریع بارگذاری می شوند برای کاربر بهتر است. اما آنچه شما ممکن است از آن آگاه نباشید این است:

تحقیقات حمایتی گوگل نشان می دهد که افزایش میانگین ای ام پی از 2 برابر زمان صرف شده در صفحه اطلاعات همچنین نشان می دهد که سایت های تجارت الکترونیک در مقایسه با صفحات وب غیر ای ام پی، به طور متوسط 20 درصد افزایش فروش را تجربه می کنند. انجام می دهند.

داده هایی از آمازون، Walmart و یاهو برای یک لحظه در خارج از جهان ای ام پی، تأثیر قابل توجهی از زمان بارگذاری صفحه را بر روی معیارهای مانند ترافیک، تبدیل و فروش نشان می دهد:

 

 

شما می توانید ببینید که برای آمازون، فقط یک دهم از افزایش دوم در زمان بارگذاری صفحه (به طوری که یک دهم از دوم کاهش)، کاهش 1.3 میلیارد دلار فروش. بنابراین، سرعت صفحه می تواند تاثیر مستقیم بر درآمد داشته باشد. این باید برای چیزی حساب شود.

 

کاربران درباره AMP چه می گویند؟

 

Accelerated Mobile Page

این نظرسنجی نشان می دهد که حتی برای سایت های غیر خبری، دلایل زیادی برای استفاده از ای ام پی برای جستجوگرها وجود دارد. نه به این دلیل که رتبه بندی خود را افزایش می دهد، اما از آنجا که شما ممکن است نتایج بیشتری از نتایج جستجوهای ارگانی داشته باشید، ممکن است کلیک های بیشتری (ترافیک بیشتری) دریافت کنید.

بعد از همه، ترافیک بیشتر از جستجوی ارگانی، اهداف جستجوگرها است. علاوه بر این، احتمال بیشتری برای دریافت زمان بیشتری در سایت و تبدیل بیشتر خواهید داشت.

 

چگونه پیاده سازی واقعی AMP نتایج شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

قبل از اتخاذ هر فناوری جدید، باید بدانید که چه چیزی به شما می رسد.

در Stone Temple Consulting، ما یک تحقیق را انجام دادیم که شامل 10 نوع مختلف وب سایت هایی بود که AMP را برای مشاهده نتایج و چالش هایی که به آنها تحمیل می کرد، تصویب کرد.

در پی نتایجی که به دست آوردیم یک سایت Thrillist، 90 درصد از صفحات وب خود را طی یک دوره چهار هفته ای، تبدیل کرد. آنها 70 درصد افزایش در ترافیک جستجوی ارگانی را در سایت خود مشاهده کردند – 50 درصد از آن رشد از  AMP بود.

یکی از شرکت کنندگان بی نام در این مطالعه، یکی دیگر از ناشران بزرگ رسانه، 95 درصد از صفحات وب خود را به AMP تبدیل کرد و تقریبا چهار هفته طول کشید. آنها 67٪ افزایش در ترافیک جستجوی آلی را در یکی از سایت های خود مشاهده کردند و 30٪ افزایش در سایت دیگری.

 

Accelerated Mobile Page

بنابراین، سایت های رسانه ای به خوبی کار می کنند، اما ما این مورد را می دانستیم.

در مورد سایت های تجارت الکترونیکی چه؟

مینترا، شرکتی که بزرگترین خرده فروش مد در هند است در نظر بگیریداجرا آنها حدود 11 روز طول کشید.

این پیاده سازی تمام صفحات اصلی خود را از Google پوشش می دهد، بین 85 تا 90 درصد از ترافیک جستجوی ارگانی آن را پوشش می دهد.

برای صفحات باقی مانده خود (مانند صفحات محصول منحصر به فرد)، آنها یک برنامه وب پیشرفته را اجرا می کنند که به آن صفحات کمک می کند.

آنها 40٪ کاهش حجم جستجو در صفحات خود را مشاهده کردند، و همچنین به طور کلی افزایش در نتایج تجارت الکترونیک خود را.

سپس مورد رویداد مرکز بلیط  وجود دارد. آنها 99.9 درصد از صفحات خود را در ای ام پی اجرا کردند و تصمیم به ایجاد یک تجربه AMP-immersive گرفتند. این بار صفحه بارگذاری شده در سایت خود از پنج تا شش ثانیه به یک ثانیه کاهش یافته است.

آنها بهبود در معیارهای تعامل کاربر را مشاهده کردند، با کاهش میزان بازدهی 10٪، افزایش صفحات در هر جلسه 6٪ و مدت جلسه 13٪. اما آمار خیره کننده این است که آنها 100٪ افزایش در تبدیل تجارت الکترونیکی را گزارش می دهند.

اما همیشه این مورد نیست که متقاضیان AMP نتایج بزرگی داشته باشند.

هنگامی که این مورد نیست، احتمالا یک مشکل وجود دارد:

احتمالا زمان لازم برای اجرای ای ام پی به طور کامل نبوده است. کلید ای ام پی این است که به سادگی از یک پسوند استفاده نکنید، آن را تنظیم کنید و آن را فراموش کنید.

برای به دست آوردن نتایج خوب باید روی نسخه های ای ام پی صفحات فعلی وقت بیشتری بگذارید تا به طرز قابل توجهی شبیه صفحات در حالت ریسپانسیو تلفن همراه شوند(در صورتی که کاملا مشابه نیستند).

علاوه بر این که این موضوع برای عملکرد صفحات AMP بسیار مهم است، در تاریخ 16 نوامبر 2017، گوگل اعلام کرد که اگر محتوای صفحه AMP شما به طور قابل توجهی مشابه حالت ریسپانسیو تلفن همراه شما نباشد،صفحات را از Carousel AMP حذف خواهند کرد.

از این تحقیق ، شما می توانید در اسلاید زیر نتایج 10 سایت که AMP را به تصویب رسانده اند را ببینید.

هشت نفر از این سایت ها به رنگ سبز رنگ هستند و سایت هایی هستند که نتایج قوی خود را از پیاده سازی ای ام پی دیدند.

 

Accelerated Mobile Page

 

 

social position

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *