بهینه سازی صفحه های وب سایت بخش اول تمرکز بر محتوا

بهینه سازی صفحه ها

بهینه سازی صفحه های وب سایت بخش اول تمرکز بر محتوا

مطلب قابل توجهی که بعضا نادید گرفته می شود بهینه سازی صفحه های وب سایت است. در این سری از مقالات به بهینه سازی صفحه ها خواهیم پرداخت.

برای بهره وری پیام خود از تحقیقات تان استفاده کنید

اکنون که شما می دانید که چگونه بازار هدف شما در حال جستجو است، وقت آن است که برای بهینه سازی صفحه و ساخت صفحات وبی که سوالات جستجوگر را پاسخ می دهند تلاش کنید، سئو صفحه عواملی مانند محتوا ، شمای بصری ، تگ های متا و … را در بر می گیرد که در مورد ریز جزئیات آنها در ادامه صحبت میکنیم . برای شروع بیایید به تولید محتوا بپردازیم.

 

تولید محتوای شما

 

پیاده سازی تحقیقات شما در مورد کلید واژه تان

بهتر است بدانیم که مخاطبان یا همان کاربران شما چه چیزی را چگونه سرچ می کنند . با توجه به طرز فکر آنها ، احتیاجاتی که دارند و ادبیاتی که برای رسیدن به آنها در سرچ کردنشان استفاده می کنند ، حال می توانیم به ساختن محتوا بپردازیم .

  1. کلمات کلیدی خود را بررسی کنید و آنهایی را که با موضوعات و قصد مشابه هستند دسته بندی کنید. این گروه ها صفحات شما هستند، و در مراحل بعد با تولید محتوا هایی با کلید واژه های مرتبط به آنها اعتبار بیشتری خواهید داد.
  2. اگر این کار را قبلا انجام نداده اید، SERP  را برای هر کلمه کلیدی یا گروهی از کلمات کلیدی ارزیابی کنید تا تعیین کنید کدام نوع و قالب محتوای شما باید مرکز توجه باشد .  برخی از ویژگی های رتبه بندی عبارتند از :

آیا آنها تصویر یا ویدئوهای سنگین هستند؟
آیا محتواهای طولانی یا فرم های کوتاه و مختصر است؟
آیا محتوا در لیست ها، کلیدواژه ها یا پاراگراف ها در نظر گرفته شده است؟

  1. از خودتان بپرسید : چه نوع محتوایی می توانم ایجاد کنم که از مطالبی که اکنون در کلید واژه مورد نظرم رنک خوبی گرفته اند بهتر و کاربردی تر باشد ؟

بهینه سازی صفحه به شما امکان می دهد تا تحقیق خود را به محتوای مورد علاقه مخاطبان خود تبدیل کنید. فقط مطمئن شوید که به دام تاکتیک های کم ارزشی که بیشتر از کمک آسیب می رسانند گرفتار نشوید .

تاکتیک های کم ارزشی که بهینه سازی صفحه ها باید از آنها دوری کنیم

محتوای وب شما باید برای پاسخ دادن به سوالات جستجوگرها وهدایت آنها از طریق سایت شما و کمک به آنها در درک اهداف سایت شما باشد. محتوا نباید فقط  به منظور رتبه بندی بالا در جستجوی موتورها ایجاد شود. رتبه بندی وسیله ای است برای پایان دادن ، پایان دادن جستوجوی جستجوگران . اگر هدف بالا بودن در رنکینگ مقدم بر نیاز کاربران بدانیم ، خود را برای به دام تکنیک های کم ارزش گرفتار کردن آماده کرده ایم.

بعضی از این تاکتیک ها در مقالات دیگر آمدیا معرفی شده اند، اما از طریق مرور، سعی می کنیم که عمیق تر به برخی از تاکتیک های کم ارزش که در هنگام ساختن محتوای بهینه سازی شده موتور جستجو استفاده می کنید، بپردازیم.

محتوا های شکننده

در حالی که برای یک وب سایت متداول است که صفحه یکتا با موضوعات گوناگون داشته باشد  ، یک استراتژی قدیمی وجود داشت که در آن برای هریک از تنوع های مختلف یک کلید واژه یک صفحه ساخته می شد ؛ به این منظور که با هر نوع جستجویی در رنک اول قرار بگیریم.

به عنوان مثال، اگر شما لباس های عروس می فروختید، ممکن بود صفحاتی برای : لباس های عروسی، البسه ی عروس، لباس عروس و تن پوش عروس و… ایجاد کنید، حتی اگر هر صفحه در اصل همان چیزی را می گفت که بقیه صفحات می گفتند . یک تاکتیک مشابه برای کسب و کارهای محلی، این بود که برای هر شهر و منطقه ای کهبازار هدفشان بود یک چنین صفحاتی ایجاد می کردنند. این صفحات جغرافیایی اغلب محتوای مشابه یا بسیار مشابهی داشتند و نام محل آن تنها عامل منحصر به فرد آن بود.

تکثیر غیرضروری صفحه ها

تاکتیک هایی مانند این به وضوح برای کاربران مفید نیستند، پس چرا ناشران این کار را انجام می دهند؟ گوگل همیشه به خوبی امروزه در درک روابط بین کلمات و عبارات (یا معناشناسی) نبوده است. بنابراین، اگر شما می خواهید در رتبه بندی صفحه 1 برای “پوشش عروس” برنامه ریزی کنید، و شما فقط یک صفحه در “لباس عروسی” داشته اید، که ممکن است کمک شایانی به هدف اصلی نکند.

این حرکت باعث ایجاد انواع محتوای شکننده و با کیفیت پایین در وب شد که گوگل به طور خاص با به روز رسانی 2011 خود به نام پاندا به آنها اشاره کرد. این الگوریتم به روز رسانی ، مجازات صفحات با کیفیت پایین را به همراه داشت که باعث شد صفحات با کیفیت بیشتری از نقاط فوق العاده SERPs برخوردار شوند. گوگل همچنان در این فرایند از بین بردن محتوای کم کیفیت و ترویج محتوای با کیفیت بالا تاکید و تکرار می کند.

سیاست گوگل بسیار روشن است . شما باید یک صفحه جامع در مورد موضوع به جای صفحات چندگانه  ضعیف برای هر یک از کلمات کلیدی داشته باشید.

محتوای تکراری

به نظر می رسد “محتوای تکراری” به محتوایی اطلاق می شود که بین دامنه یا بین چندین صفحه یک دامنه به اشتراک گذاشته شده است. محتویات “Scraped” گامی فراتر میرود و باعث استفاده مجدد از محتوای دیگر سایتها می شود. این می تواند شامل مطالب و انتشار مجدد آنها به صورت دائم یا اصلاح آن قبل از انتشار مجدد، بدون اضافه کردن محتوای اصلی یا ارزشمند باشد.

بهینه سازی صفحه

بهینه سازی صفحه

بسیاری از دلایل قانونی برای محتوای تکراری داخلی یا متقابل در دامنه وجود دارد، بنابراین گوگل از استفاده از برچسب rel= canonical  برای اشاره به نسخه اصلی محتوای وب استفاده میکند. در حالیکه شما نیازی به دانستن درباره این برچسب ندارید، مهمترین چیز این است که در حال حاضر توجه داشته باشید که محتوای شما باید در کلمه و در ارزش منحصر به فرد باشد.

پنهان کاری

یک اصل اساسی از دستورالعمل های موتور جستجو این است که محتوایی را به خزنده های موتور نشان می دهد که شما به بازدید کننده انسان نشان می دهید. این به این معنی است که هرگز نباید متن را در کد HTML وبسایت خود پنهان کنید زیرا یک بازدید کننده عادی نمیتواند آن را ببیند.

بهینه سازی صفحه

بهینه سازی صفحه

هنگامی که این دستورالعمل شکسته می شود، موتورهای جستجو آن را “مخفی کردن” می نامند و اقدام به جلوگیری از رتبه بندی صفحات در نتایج جستجو می کنند. پنهان کاری می تواند در هر تعداد از راه ها و به دلایل مختلف، مثبت و منفی انجام شود. در زیر نمونه ای از نمونه ای است که در آن Spotify محتوای مختلفی را نسبت به Google نشان می دهد.

در برخی موارد، گوگل ممکن است شیوه هایی را که به لحاظ فنی به صورت پنهان در آمده اند، بگذارد، زیرا آنها به ایجاد یک تجربه مثبت کاربری کمک می کنند .  برای اطلاعات بیشتر در مورد پنهان شدن و سطوح خطر مرتبط با تاکتیک های مختلف، مقاله ما در مورد کلاه سفید ها را ببینید.

کلمات کلیدی مرتبط ( چاشنی)

اگر تا به حال گفته شده است: “شما باید کلمات کلیدی مرکزی را X دفعه در فلان صفحه استفاده کنید  ” ، شما شاهد سردرگمی در مورد استفاده از کلمات کلیدی در عمل هستید. بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند که اگر فقط یک کلمه کلیدی را در محتوای صفحه خود X باراستفاده کنند، به طور خودکار آن رتبه بندی می شود.  حقیقت این است، اگرچه Google به دنبال اشاره به کلمات کلیدی و مفاهیم مرتبط در صفحات سایت شماست، اما این صفحه باید خارج از کلمات کلیدی نیز به ارزش مطالب اضافه کند. اگر یک صفحه برای کاربران ارزشمند باشد، به نظر نمی رسد که توسط یک ربات نوشته شده باشد، بنابراین کلمات و عبارات خود را به طور طبیعی به طریقی که خوانندگان شما را درک می کنند، قرار دهید.

محتوای تولید شده خودکار

مسلما یکی از انواع توهین آمیز محتوا با کیفیت پایین ، نوعی است که به صورت خودکار تولید می شود یا به صورت برنامه نویسی به منظور دستکاری در رتبه بندی جستجو و کمک به کاربران نیست.

بهینه سازی صفحه

بهینه سازی صفحه

شما ممکن است برخی از مطالب تولید شده خودکار را از طریق اینکه چقدر کمبودهای آن را در هنگام خواندن حس می کنید تشخیص دهید – آنها از لحاظ فنی کلمات هستند، اما با یک برنامه به جای یک انسان آنها را تهییه کرده است.

این که برنامه های تولید محتوای خودکار هرروز بهتر می شوند و به واقعیت نزدیک تر نیز کمکی به مناسب تشخیص دادن آنها نمی کند. شاید به مرور زمان به مرزی برسند که کیفیتی نزدیک تر به کار انسان را ارائه دهند ، اما اینها دلایل کافی برای استفاده از محتوای خودکار نیست.

 

برای رهایی ازمشکل چه باید کرد ؟

هیچ “دستورالعمل مخفی” برای رتبه بندی در نتایج جستجو وجود ندارد. رتبه بندی بالای صفحات در گوگل به دلیل آن است که مشخصا آنها بهترین پاسخ به سوالات جستجوگر را داده اند. در موتور جستجوی امروز، کافی نیست که صفحه شما کپی، اسپم یا خرابکاری نباشد. صفحه شما برای ارائه اطلاعات ارزشمندتر و بهتر از هر صفحه دیگر به جستجوگران بوجود آمده است Google در حال حاضر به عنوان پاسخ دهنده به پرس و جوی کاربران خدمت می کند. در اینجا یک فرمول ساده برای ایجاد محتوا وجود دارد:

  • جستجو برای کلمه (های) کلیدی که می خواهید صفحه خود را در آنها رتبه بندی کنید
  • مشخص کنید که کدام صفحات به شدت برای این کلمات کلیدی رتبه بندی می شوند
  • مشخص کنید کدام ویژگی های آن صفحات چیست
  • ایجاد محتوایی که بهتر از آن است

ما دوست داریم ارزش این محتوا را 10 برابر کنیم. اگر یک صفحه را بر اساس یک کلمه کلیدی که 10 برابر بهتر از صفحات نمایش داده شده در نتایج جستجو است (برای این کلمه کلیدی) ایجاد کنید، Google به شما پاداش آن را خواهد داد و در همین حال، به طور طبیعی افرادی را نیز به آن پیوند می دهید! ایجاد محتوای 10x کار سختی است، اما با بالا رفتن ترافیک نرمال سایت نتیجه ی آن را خواهید دید.

فقط به یاد داشته باشید، هیچ عدد جادویی در مورد کلمات در یک صفحه وجود ندارد. آنچه که ما باید در نظر داشته باشیم این است که چه چیزی به اندازه کافی رضایت کاربر را در بر دارد. برخی از پرس و جو می تواند به طور کامل و با دقت در 300 کلمه پاسخ داده شود، در حالی که دیگران ممکن است نیاز به 1000 کلمه داشته باشند.

نکاتی برای کسب و کارهای محلی

اگر شما یک کسب و کار هستید که شخصا با مشتریان خود تماس برقرار می کنید، مطمئن شوید که نام کسب و کار، آدرس و شماره تلفن (NAP) را به وضوح، دقیق و همیشه در محتوای سایت خود اضافه کنید. این اطلاعات اغلب در پایین صفحه یا هدر یک وب سایت کسب و کار محلی و همچنین در هر صفحه “تماس با ما” نمایش داده می شود. همچنین می خواهید این اطلاعات را با استفاده از طرح کسب و کار محلی علامت بزنید. داده های طرح و ساختار بیشتر در بخش “کد” این فصل بحث می شود.

اگر شما یک کسب و کار در چند مکان هستید، بهتر است صفحات منحصر به فرد و بهینه شده برای هر مکان را ایجاد کنید. به عنوان مثال، یک کسب و کار که مکان هایی در مشهد ، تهران و تبریز دارد، باید یک صفحه برای هر یک داشته باشد:

masalan.com/mashhad

masalan.com/tehran

masalam.com/tabriz

به طور منحصر به فرد برای آن مکان بهینه سازی شده باشد، بنابراین صفحه مشهد محتوای منحصر به فردی را در مورد محل مشهد بحث خواهد کرد، فهرست مشهد  NAP و حتی توصیفات به طور خاص از مشتریان مشهد. اگر ده ها، صدها یا حتی هزاران مکان وجود داشته باشد، ویجت لوکیتور فروشگاه میتواند به شما در مقیاس کمک کند.

امیدوارم که بعد از دست زدن به کار دشوار و جالب توجه، پس از دست زدن به یک کار دشوار که هنوز هم برنده شوید، یک صفحه 10x بهتر از صفحات رقبای خود داشته باشید، زیرا قبل از اینکه صفحه شما کامل شود، فقط چند چیز وجود دارد. در بخش های بعدی، ما در مورد سایر بهینه سازی های صفحات مورد نیاز صفحات شما، همچنین نامگذاری و سازماندهی محتوای شما صحبت خواهیم کرد.

 

social position

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *