بهینه سازی صفحه های وب سایت بخش دوم سایر عناصر صفحه

سایر عناصر صفحه

بهینه سازی صفحه های وب سایت بخش دوم سایر عناصر صفحه

مطلب “بهینه سازی صفحه های وب سایت بخش اول تمرکز بر محتوا” را در این مطلب با تمرکز بر سایر عناصر صفحه وب سایت ادامه میدهیم.

قبل از آغاز این مطلب خالی از لطف نیست که نکته ی کوچکی را به کسب و کارهای محلی یادآوری کنیم.

 

یک نکته برای کسب و کار های محلی

سایر عناصر صفحه

سایر عناصر صفحه

اگر شما یک کسب و کار هستید که شخصا با مشتریان خود تماس برقرار می کنید، مطمئن شوید که نام کسب و کار، آدرس و شماره تلفن (NAP) را به وضوح، دقیق و همیشه در محتوای سایت خود اضافه کنید. این اطلاعات اغلب در پایین صفحه یا هدر یک وب سایت کسب و کار محلی و همچنین در هر صفحه “تماس با ما” نمایش داده می شود. همچنین می خواهید این اطلاعات را با استفاده از طرح کسب و کار محلی علامت بزنید. داده های طرح و ساختار بیشتر در بخش “کد” این فصل بحث می شود.

اگر شما یک کسب و کار در چند مکان هستید، بهتر است صفحات منحصر به فرد و بهینه شده برای هر مکان را ایجاد کنید. به عنوان مثال، یک کسب و کار که مکان هایی در مشهد ، تهران و تبریز دارد، باید یک صفحه برای هر یک داشته باشد:

masalan.com/mashhad

masalan.com/tehran

masalam.com/tabriz

.

هر صفحه باید به طور منحصر به فرد برای آن مکان بهینه سازی شده باشد، بنابراین صفحه مشهد محتوای منحصر به فردی را در مورد محل مشهد بحث خواهد کرد، فهرست مشهد  NAP و حتی توصیفات به طور خاص از مشتریان مشهد. اگر ده ها، صدها یا حتی هزاران مکان وجود داشته باشد، ویجت لوکیتور فروشگاه میتواند به شما در مقیاس کمک کند.

امیدواریم که بعد از انجام و تنظیم مجدد صفحات وب سایت خود نتایج x10 شده را ملموس درک کنید، زیرا قبل از اینکه صفحه شما کامل شود، فقط چند کار مهم دیگر وجود دارد. در بخش های بعدی، ما در مورد سایر بهینه سازی های صفحات مورد نیاز صفحات شما، همچنین نامگذاری و سازماندهی محتوای شما صحبت خواهیم کرد.

بهینه سازی سایر عناصر صفحه ، سوای از محتوا

سایر عناصر صفحه

سایر عناصر صفحه

 

آیا می توانم اندازه قلم (فونت) را برای ایجاد عنوان های پاراگراف بالا ببرم (بزرگ کنم ) ؟
چگونه می توانم عنوان و توضیحات را برای صفحه ام در نتایج جستجو نمایش دهم؟

پس از خواندن این بخش، شما دیگر عناصر مهم صفحه را که به موتورهای جستجو درک محتوای 10x ای که شما تازه ساخته اید را درک می کنید، بنابراین، بپردازیم به این عناصر:

 

برچسب هدر

سایر عناصر صفحه

سایر عناصر صفحه

برچسب های سرصفحه یک عنصر HTML است که برای تعیین عنوان در صفحه شما استفاده می شود. برچسب اصلی هدر، به نام H1، معمولا برای عنوان صفحه رزرو می شود.  به شکل نوشته ی زیر:

<h1>Page Title</h1>

همچنین زیر عنوان هایی از برچسب های H2 (<h2>) به H6 (<h6>) وجود دارد، هر چند استفاده از تمام این ها در یک صفحه ضروری نیست. سلسله مراتب برچسب هدر ها از H1 به H6 به ترتیب نزولی دارای اهمیت است.

هر صفحه باید H1 منحصر به فرد داشته باشد که موضوع اصلی صفحه را توصیف می کند، این اغلب به صورت خودکار از عنوان یک صفحه ایجاد می شود. عنوان اصلی توصیفی صفحه، H1 باید حاوی کلمه یا عبارت اصلی صفحه باشد. شما باید از استفاده از برچسب های هدر برای علامت گذاری عناصر غیر رده مانند دکمه های ناوبری و شماره تلفن استفاده نکنید. از تگ های هدر استفاده کنید تا آنچه را که در محتوای زیر آن بحث می کند معرفی کنید.

به عنوان مثال، این صفحه را در مورد تور مشهد بخوانید:

<h1>راهنمای تور گردشگری مشهد</h1><h2>مشهد در فصل های مختلف</h2><h3>بازدید از مشهد در تابستان</h3><h3>بازدید از مشهد در بهار</h3>

 

موضوع اصلی این صفحه در head <h1> معرفی می شود و هر عنوان اضافی برای معرفی یک زیر موضوع جدید استفاده می شود. در این مثال، <h2> خاص تر از <h1> است و برچسب های <h3> دقیق تر از <h2> هستند. این فقط یک نمونه از ساختاری است که می توانید استفاده کنید.

اگر چه شما آنچه را که برای قرار دادن در برچسب های هدر خود انتخاب می کنید می تواند بصورتی انتخاب شود که توسط موتورهای جستجو برای ارزیابی و رتبه بندی صفحه شما را استفاده شود، اما مهم است که از بیش از حد مهم جلوه دادن آنها یا جا به جایی اولویت هایی که قبل تر گفتیم جلوگیری کنید.  تگ های سرصفحه یکی از مهمترین عوامل جستجو در صفحه هستند و معمولا به تاثیرگذاری لینک های با کیفیت و محتوا داخل صفحه نیستند، بنابراین در هنگام ساخت سرصفحه های خود، رابط کاربری با بازدیدکنندگان سایت را در نظر داشته باشید.

سایر عناصر صفحه به ترتیب اعتبار

پیوندهای داخلی (لینک های داخلی )

سایر عناصر صفحه

سایر عناصر صفحه

 

هنگامی که شما به صفحات دیگر در وب سایت خود پیوند می دهید، اطمینان می دهید که خزنده های موتور جستجو می توانند تمام صفحات سایت شما را پیدا کنند، امتیاز های پیوند (قدرت رتبه بندی) را به صفحات دیگر سایت خود انتقال می دهید و به بازدیدکنندگان کمک می کنید تا سایت شما را راحت تر مرور کنند.

 

اهمیت پیوند داخلی به خوبی شناخته شده است، اما در مورد چگونگی انجام این کار در عمل می تواند کمی سردرگمی ایجاد کند.

دسترسی به لینک

سایر عناصر صفحه

سایر عناصر صفحه

پیوندهای که نیاز به یک کلیک دارند (مانند لینک های “ادامه ی مطلب” یا “جزئیات بیشتر”) معمولا از خزنده موتور جستجو پنهان می شوند، بنابراین اگر لینک ها ی موجود در وب سایت شما صفحات داخلی از تنها طریق این نوع لینک ها باشد، شما ممکن است مشکل نمایش صفحات آن ها را داشته باشید. به جای آن لینکهایی که به طور مستقیم در صفحه قابل دسترسی هستند را انتخاب کنید.

در یک کلام :     از متن های لنگری استفاده کنید.

 

متن های لنگری  (Anchor text)

سایر عناصر صفحه

سایر عناصر صفحه

نوشته هایی در متن که به مطلب مرتبط با همان نوشته لینک می شوند و قابلیت کلیک شدن دارند را Anchor text میگوییم.

امروزه در اکثر مرورگر ها آنها به صورت نوشته های آبی که زیرشان خط کشیده شده نشان داده می شوند. مثل :

سئو در کسب و کار

در واقعیت این کار با فرمول زیر شکل گرفته است :

<a href="http://www.domain.com/"></a>
<a href="http://www.domain.com/" title="Keyword Text">Keyword Text</a>
آنچه ما میبینیم :

http://www.example.com/

Keyword Text

 

متن لنگر سیگنال هایی را برای موتورهای جستجو در مورد محتوای صفحه مقصد ارسال می کند. به عنوان مثال اگر به یک صفحه در سایت ما پیوندی با استفاده از متن لنگر “اهمیت سئو” داده شود، این برای موتورهای جستجو نشانگر خوبی است که صفحه مورد نظر صفحه ای است که مردم می توانند در مورد بحث سئو مطلب یاد بگیرند. مراقب باشید که بیش از حد این کار را نکنید. لینک های داخلی بیش از حد با استفاده از همان متن متصل با کلمات کلیدی می تواند برای موتورهای جستجو پیامی باشد مبنی بر تلاش شما برای دستکاری در رتبه بندی صفحه ها. بهتر است که متن لنگر را کاملا طبیعی و در جایگاه آن استفاده کنید.

حجم پیوند

سایر عناصر صفحه

سایر عناصر صفحه

در راهنمایی وب مسترهای گوگل ، اینطور آمده است که “محدود کردن تعداد لینک ها در یک صفحه به تعدادی معقول . (حداکثر چند هزار)”. این دستور ،  بخشی از دستورالعمل های فنی گوگل است، نه بخش راهنمای کیفیت، بنابراین داشتن بیش از حد لینک های داخلی چیزی نیست که به تنهایی کار شما را خراب کند، اما بر نحوه پیدا کردن و ارزیابی صفحات شما تاثیر می گذارد.

لینک های زیادی در یک صفحه، یعنی که ممکن اسن کرولر به همه ی آنها سر نزند و بعضی از آنها فاکتور گرفته شوند یا کامل پیگیری نشوند . وقتی ککه لینک داخلی بیش از حد داشته باشیم در واقع خودمان را یک صفحه با پراکندگی مطلب بیش از حد به کرولر و در نهایت موتور جستجو نشان می دهیم .

که این اعتبار مناسبی برای وب سایت ما نیست ( کمتر ایندکس می شویم )

اهمیت کاربران

سایر عناصر صفحه

سایر عناصر صفحه

به غیر از پاس دادن مجوز بین صفحات، یک لینک همچنین راهی برای کمک به کاربران در مرور صفحات دیگر سایت شما است. این موردی است که در آن انجام بهترین کارها برای موتورهای جستجو نیز بهترین کار را برای جستجوگران انجام می دهد. بیش از حد بودن لینک ها نه تنها اعتبار هر لینک را رقیق می کنند، بلکه می توانند غیر قابل استفاده و اضافه کاری باشند. در نظر بگیرید که چگونه یک جستجوگر ممکن است احساس کند که در صفحه ای قرار دارد که به نظر می رسد چنین است:

سلام به وب سایت ما خوش آمدید. ما در این وب سایت تلاش می کنیم تا به شما با خدمات مان ، نمونه کارها و مقالات آموزشی مجموعه آمدیا خدمت رسانی کنیم و شما و کسب و کارتان را در فضای مجازی و با کمک دانش فنی مان از این فضا به اهداف تان برسانیم.

در این نوع متن ها نه تنها تعداد زیادی پیوند برای پردازش وجود دارد، بلکه آن را نیز بسیار غیر طبیعی به نظر می رساند و محتوای زیادی ندارد (که می تواند “محتوای شکسته” باشد).  سعی کنید با تمرکز بر کیفیت و کمک به کاربران ، آنها را در سایت خود حرکت دهید، و با این سیاست دیگر مجبور نیستید که نگران تعداد لینک هایتان باشید.

هدایت ( تغییر مسیر )

سایر عناصر صفحه

سایر عناصر صفحه

حذف و تغییر نام صفحات یک روش معمول است، اما در صورتی که شما یک صفحه را جا به جا می کنید، مطمئن شوید لینک های مربوط به URL قدیمی آن را به روز کنید! حداقل باید اطمینان حاصل کنید که URL را به محل جدید خود هدایت کنید، اما در صورت امکان، تمام پیوندهای داخلی آن URL را در منبع به روز کنید تا کاربران و خزنده ها مجبور نباشند از طریق تغییر مسیرها به مقصد منتقل شوند ، مراقب باشید که از زنجیرهای تغییر مسیر که بیش از حد طولانی هستند جلوگیری کنید (گوگل می گوید: “اجتناب از تغییر مسیرهای زنجیره ای … تعدادی از تغییرات در زنجیره ای پایین نگه داشته می شود، ایده آل بیش از 3 و کمتر از   5 است” )

 

مثال زنجیره هدایت:

(original location of content) example.com/location1 >> example.com/location2 >> (current location of content) example.com/location3

 

نمونه ی بهتر آن :

example.com/location1 >> example.com/location3

 

 

تشکر و سپاس از وقتی که با ما سپری کردید.

این موضوع که بعضا متن ها نارسایی دارند و از لحاظ خوانایی و جمله بندی در آنها ضعف میبینید را به ما ببخشید .

تمام گروه تولید محتوای آمدیا در تلاش هستند که مطالب روز به روز بهتر و رسا تر باشند و در همین بین کیفیت مطالب را فدای خوانایی و انشاء بهتر نکنند.

خواهشمندیم که ما را از راهنمایی و نظراتتان بی بهره نگذارید.

social position

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *